Menu

Træner / leder oversigt

Administration, Udvalg og andre poster
Bestyrelse
Formand Kim Stewen 53805800 stewen.k@live.dk
Næstformand Mads Jakobsen Hansen 40734526 Madsjh@hotmail.com
Kasserer Simon Jarl Jacobsen 29720702 kasserer@egif-fodbold.dk
Sponsorformand Mads Jakobsen Hansen 28306660 Madsjh@hotmail.com
Seniorformand Karsten Pedersen 28724038 knp@vejlebrand.dk
Ungdomsformand Gitte Schouborg 22144994 g.schouborg@gmail.com
Bestyrelsesmedlem Keld Wesenberg Lyngsø 99556465 keld.wesenberg.lyngsoe@tdcadsl.dk
Sponsorformand Mads Jakobsen Hansen 28306660 Madsjh@hotmail.com
Suppleant Jan Østergaard 29925148 jan.oe.chr@gmail.com
Suppleant Søren Frank 40734526 sren.frank@gmail.com
       
B&U
Formand Gitte Schouborg 22144994 g.schouborg@gmail.com
Næstformand Jesper Wagner 27214667 jesper.s.wagner@gmail.com
Tøj Ansvarlig / U6 Drenge Jesper Wagner 27214667 jesper.s.wagner@gmail.com
B&U medlem U7-U8 Piger Anita Hebsgaard 30312142 anitahebsgaard@hotmail.dk
B&U medlem U7 Drenge Søren Hastrup 42716640 haastrupsoren@gmail.com
B&U medlem U9 Drenge Martin Thomsen   Martin@nellys.dk
B&U medlem U10 Drenge Steen Rafn   sra@ibc.dk
B&U medlem U11 Drenge Carsten Kyndal 60200103 famkyndal@outlook.dk
B&U medlem U12 Drenge Jan Monsen   moby@post.tele.dk
B&U medlem U13&14 Drenge Gitte Malling 21629784 gitte.malling@live.dk
       
Sportsligt Udvalg
Formand Ubesat    
EGIF Skills / Fysisk Træner Benjamin Engberg 40282659 baengberg@gmail.com
EGIF Skills Træner Allan Pedersen 20608764 allan.h.pedersen@carlsberg.dk
EGIF Skills Træner Ruben Jensen 72149426 ceedme@gmail.com
Målmands Træner Ubesat    
       
EGIF Cup Udvalg
B&U Repræsentant Gitte Schouborg 22144994 g.schouborg@gmail.com
EGIF Cup medlem / Marketing Line Skipper Marx 29789833 line.skipper.marx@dgi.dk
EGIF Cup medlem Tina Staalsen Wagner 61772712 staalsen@gmail.com
EGIF Cup medlem Sane Kjær 28931422  
       
Fætter BR Cup Udvalg
B&U Repræsentant Ubesat    
BR Cup medlem / Marketing Ubesat    
BR Cup medlem Ubesat    
       
Medlemskartotek
Formand Anja Stewen 29925391 stewen.an@live.dk
       
Seniorudvalg
Formand Karsten Pedersen 28724038 knp@vejlebrand.dk
Udvalgs medlem Flemming Nielsen 22835577 flemming@egif.dk
       
Sponsorudvalg
Formand Mads Jakobsen Hansen 28306660 Madsjh@hotmail.com
       
Økonomiudvalg
Formand Simon Jarl Jacobsen 29720702 kasserer@egif-fodbold.dk
Udvalgs medlem Kim Stewen 53805800 stewen.k@live.dk
Udvalgs medlem Jan Østergaard 29925148 jan.oe.chr@gmail.com
       
FC Fredericia udvalg
Formand Søren Frank 40734526 sren.frank@gmail.com
Udvalgs medlem      
       
Klubhusudvalg
Formand Søren Frank 40734526 sren.frank@gmail.com
Udvalgs medlem Karsten Pedersen 28724038 knp@vejlebrand.dk
       
Kunststofudvalg
Formand Keld Wesenberg Lyngsø 99556465 keld.wesenberg.lyngsoe@tdcadsl.dk
Udvalgs medlem Jan Østergaard 29925148 jan.oe.chr@gmail.com
       
Hjemmeside Ansvarlig
  Mads Jakobsen Hansen 28306660 Madsjh@hotmail.com
       
Øvrige kontakter
Bane- og rekvisit-ansvarlig Morten Gram 24815111 mg@deberventilation.dk
Dommerkontakt lokale dommere Kurt Madsen 75942791 Madsenprivat@gmail.com
DBU Jylland dommerpåsætter Svend Aage Hansen 40283729 sydoestjyskdommer@jbu.dbu.dk
Kampfordeler 11-mands Flemming Nielsen 22835577 flemming@egif.dk
Kampfordeler 3-, 5- og 8-mands Søren Frank 40734526 sren.frank@gmail.com
Kampfordeler indendørs Parathepan Jeevanandan (Predip) 60541289 Prazan-jee@hotmail.com
       
TRÆNERE OG LEDERE
SENIOR FODBOLD
Seniorformand Karsten Pedersen 28724038 knp@vejlebrand.dk
1. Herresenior
Cheftræner Erik Paulin 61209711 erikpaulin@post11.tele.dk
Træner Morten Gram 24815111 mg@deberventilation.dk
Målmands træner Jesper Thrane Andersen 40860387 sikjaer.thrane@mail.dk
Holdleder Ubesat    
2. Herresenior 
Cheftræner Michael Pedersen 60122390 pedder_dingo@hotmail.com
Træner Søren Madsen 28522290 Ind_my_car@hotmail.com
Assistent træner Alex Christensen 22527091 alex23470772@yahoo.dk
Holdleder Ubesat    
Oldboys
Træner Lasse Hauge 20905258 bonde-hauge@profibermail.dk
Damesenior - Spiller i KFUM Regi
Træner Brian Knudsen 31432408  
Træner Stephan Nyrup 20230542  
       
UNGDOM PIGER
Årgangsansv. Piger U13 - U18 Liv Winterberg Lykkegaard 31230203 motionsklubben7@gmail.com
U18 Piger (Årgang 2000 - 2002) - Denne årgang spiller i KFUM regi
Træner Henrik "Onkel" Rasmussen 42610419  
       
U15 piger (Årgang 2003) - Denne årgang spiller i EGIF regi
Holdleder U15-1 Hans-Henrik Kring Nikolajsen 60934317 hanshp@hotmail.dk
Chef træner U15-1 Søren Kempel 20431412 s.kempel@mail.tele.dk
Ass. træner U15-1 Martin Jensen 30510384 Mbj@lintex.as
Hj. træner U15-1 Hans Henrik Refsgaard 22600517 hh_ref@yahoo.dk
Træner U15-2 Rasmus Hjort 24444599 rasmushjort92@gmail.com
Ass. træner U15-2 Brian Feld 22323328 feld@youmail.dk
U14 Piger (Årgang 2004) - Denne årgang spiller i BPI regi
Træner U14-1 Danny Gude 41818589  
Træner U14-1 Jette Lindberg 26123597  
U13 piger (Årgang 2005) - Denne årgang spiller i EGIF regi
Træner U13-1 Lars Andersen 28550395 larschrand@gmail.com
Træner U13-1 Martin Marcher 22882933 mmj@aabling.dk
Træner U13-2 Sabine Seeger 61243384 sabine_seeger@gmx.de
Hjælpetræner U13-2 Marie Willesen 25463677 Marie_Willesen@hotmail.com
 
Årgangsansv. Piger U5 - U12 Ubesat    
U10 - U12 piger (Årgang 2006 - 2008)
Træner Finn Pedersen 29859750 finnpsen@youmail.dk
Hjælpe træner Didde Hansen 51959691 diddelindy@gmail.com
U9 piger (Årgang 2009)
Træner Kenneth Andersen 42494624 ingkennethandersen@gmail.com
Holdleder Irene Andersen 28398179 mulle_25@hotmail.com
U7 - U8 piger (Årgang 2010 - 2011)
Træner Michael Hebsgaard 21706118 m_hebsgaard@hotmail.com
Holdleder Anita Hebsgaard 30312142 anitahebsgaard@hotmail.dk
BARN-voksen - U6 piger (Årgang 2012 - 2014)
Træner Anita Hebsgaard 30312142 anitahebsgaard@hotmail.dk
       
UNGDOM DRENGE
Årgangsansv. Drenge U15 - U17 Ubesat    
U17 Drenge (Årgang 2001)
Træner Thor Mosegaard 61684739 thormosegaard@gmail.com
Assistent træner Ubesat    
U16 Drenge (Årgang 2002)
Træner U16-M Allan Pedersen 20608764 allan.h.pedersen@carlsberg.dk
Træner U16-M Paul Bork  40304780 pbork@ashland.com
U15 drenge (Årgang 2003)
Træner U15-M Benjamin Engberg 40282659 baengberg@gmail.com
 
Årgangsansv. Drenge U12 - U14 Predip Jeevanandan 60541289 Prazan-jee@hotmail.com
U13 og U14 Drenge (Årgang 2004 - 2005)
Træner / Holdleder Flemming Nielsen 22835577 flemming@egif.dk
Træner Ralf Magne    
Træner Mogens Rasmussen    
Ungtræner Viktor Hansen    
U12 drenge (Årgang 2006)
Holdleder Line Skipper Marx 29789833 line.skipper.marx@dgi.dk
Cheftræner Jorge Pimenta 28259873 pimenta2902@gmail.com
Træner Henrik Marx 21906099 marx@remarx.dk
Træner Lars Juhl 28580203 lj@bygningskontrol.dk
 
Årgangsansv. Drenge U10 - U11 Jesper Wagner 27214667 jesper.s.wagner@gmail.com
U11 drenge (Årgang 2007)
Holdleder Tina Staalsen Wagner 61772712 staalsen@gmail.com
Træner Jesper Wagner 27214667 jesper.s.wagner@gmail.com
Træner Allan Møller Pedersen 60224248 alloka@profibermail.dk
Assistenttræner Henrik Marx 21906099 marx@remarx.dk
U10 drenge (Årgang 2008)
Holdleder / Træner Søren Jensen 24289932 soj@union.dk
Træner Thomas Daugbjerg 61780250 thomasdaugbjerg77@gmail.com
Træner Karina Kruuse 26797989 Karinakruuse@gmail.com
Træner Thomas Harpsøe 20278016 thomasharpsoe@gmail.com
Ungtræner Marcus Bak 60528408 jeanette.205@hotmail.com
 
Årgangsansv. Drenge BV - U8 Gitte Schouborg 22144994 g.schouborg@gmail.com
U9 Drenge (Årgang 2009)
Holdleder Gitte Schouborg 22144994 g.schouborg@gmail.com
Træner Mikael Busse 50907319 mikael@exorlive.com
Træner Jacob Iversen 40779791 j.iversen79@gmail.com
Træner Jørgen Hänel 29661262 haenel@hotmail.com
Ung Træner Asger Fisker    
U8 Drenge (Årgang 2010)
Holdleder May Nymann 27900731 maynymann@gmail.com
Træner Andreas Molander 50503112 olympen10@gmail.com
Træner Dennis Madsen 25459118 mr.d.madsen@gmail.com
Træner Lars Fig Sørensen 51563462 l.fig@live.dk
Træner Thomas Larsen 22154346 thomaslarsendk@gmail.com
U7 Drenge (Årgang 2011)
Holdleder U7 Betina Poulsen 42803252 beti1168@icloud.com
Træner U7 Thomas Daugbjerg 61780250 thomasdaugbjerg77@gmail.com
Hjælpetræner U7 Christian Jakobsen Thykier Marcher 22610056 marcher1502@gmail.com
U6 Drenge (Årgang 2012)
Holdleder U6 Marie S. Søndergård 30261130 mariessondergard@yahoo.com
Træner U6 Peter Sundahl 20352024 petersundahl@hotmail.com
Hjælpetræner U6 Bo skovvang jørgensen 61552942 Cismo105@hotmail.com
BARN-voksen drenge (Årgang 2013 - 2014)
Træner Lars Bøgeskov Jensen 29928020 larsbogeskov@gmail.com