| | | Aflåsning af Erritsøhallen |  |
Erritsø-Hallen
Krogsagervej 42
7000 Fredericia
tlf. 75 94 22 20, cafeteria 75 94 43 01 erritsoehallen@mail.dk www.erritsoe-hallen.dk Til trænere/ledere der benytter hallerne mandag-fredag efter kl. 21.
Fra og med august 2010 er hallens fordør og bagdøren ved fodbold-/rugby indgangen, udstyret med såkaldte dag & nat låse. Det vil sige smæklåse der kun kan udløses og slås fra med en specialnøgle.
Formålet med dette tiltag er at hallens personale, dvs. Charlotte eller hendes ansatte, har mulighed for at gå hjem lidt tidligere end hidtil, idet der alminde lig vis alligevel ikke er noget salg i cafeteriet sidst på aftenen.
Personalet udløser derfor smæklåsene på et tidspunkt mellem 21.30 og 22.30, og forlader hallen. Herefter kan man ikke komme ind, men selvfølgelig komme ud ved at dreje låsevrideren, og lukke døren op.
I den forbindelse vil vi bede dig og dit hold/dine spillere være opmærksomme på følgende: - Benyt kun en af de nævnte to døre når I forlader hallen.
- Se venligst efter at døren lukker i efter Jer, når I går ud.
- Se venligst efter at vinduer i omklædningsrum 1 og 2 ved hal 1 er lukkede.
- Sluk venligst lyset på toiletter. Alt andet lys er bevægelses-sensorstyret.
- Forlad hallen senest ½ time efter aktivitetsslut, da alarmanlægget så aktiveres. (Videoovervågningen er altid aktiv!)
Med sportslig hilsen
Erritsø-Hallens forretningsudvalg
v/ Kim Borg, halinspektør |
 |